O Kripto Para İçin Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar Alıyor!

Bitcoin fiyatı, uzun tatil hafta sonuna rağmen 70.000 doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Kripto piyasası, biraz sıcak gelen ABD PCE enflasyon açıklaması da dahil olmak üzere bazı ekonomik olayların ortasında çoğunlukla zayıf bir faaliyet gördü. Son 24 saatteki toplam kripto para piyasası hacmi %15’in üzerinde düştü. Ancak Coinbase prim açığı kurumsal yatırımcıların yeniden alım yaptığını gösteriyor.

Coinbase verileri kripto para piyasasına dair ilginç gelişmeleri gösteriyor

Kurumsal satın almalar 27 Mart’ta azalmaya başladı ve Fed’in PCE enflasyon göstergesini tercih etmesinin ardından Coinbase prim açığı 29 Mart’ın sonlarında yeniden yeşile döndü. On-chain analist Maartunn, 30 Mart sabahından bu yana Coinbase prim farkının 50’yi aştığını açıkladı. ABD kurumlarının yeniden Bitcoin almaya başlamış olabileceğini öne sürüyor.

Bu ölçüm, son derece doğru bir gösterge olduğu için ABD kurumlarının ne zaman Bitcoin satın almaya başlayacağını belirlemek için yaygın olarak kullanılıyor. Bu, nisan ortasında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması öncesinde önümüzdeki hafta spot Bitcoin ETF’lerine yüksek giriş ihtimalinin olduğunu gösteriyor.

Prim farkının anlamı nedir?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Coinbase prim farkı, Coinbase Pro fiyatı (USD çifti) ile Binance fiyatı (USDT çifti) arasındaki boşluktur. Yüksek prim değerleri genellikle ABD’li yatırımcıların kripto borsası Coinbase üzerindeki güçlü satın alma baskısını gösteriyor. Yatırımcılar piyasanın yönünü doğrulamak için metriği ve işlem hacimlerini yakından takip edebilirler.

Ryze Labs’teki analistler, hedge fonları (mor) ile varlık yöneticileri (kırmızı) arasındaki uçurumun genişlemeye devam ettiğini ortaya çıkardı. “Bu farklılık, varlık yöneticileri Bitcoin vadeli işlemleri almaya devam ederken hedge fonlarının giderek açığa satış yaptığını gösteriyor. Mevcut yükseliş ortamında bu dinamik, Bitcoin’in bir sonraki yükseliş hareketini tetikleyebilecek potansiyel bir kısa vadeli sıkışmaya işaret ediyor” dediler.

Bitcoin için beklentiler yüksek

Popüler analist Michael van de Poppe, Bitcoin için yatay hareketin 70 bin dolara yakın bir konsolidasyona neden olduğunu söyledi. Ancak Bitcoin’in hala genel 4 yıllık döngü yolunu takip ettiğini garanti ediyor. Şöyle ekledi:

Dürüst olmak gerekirse bu döngü muhtemelen pek çok insanı şaşırtacak. Beş yıl içinde Bitcoin başına 70.000 dolar ucuz olarak sınıflandırılacak.

Bu arada, tatiller ve yatırımcıların BTC fiyatında daha fazla düşüş beklemesi nedeniyle vadeli işlem ve opsiyon alımları sönük kalıyor. CME BTC vadeli işlemlerinin açık pozisyon miktarı %0,32 düşüşle 11,64 milyar dolara geriledi. Toplam BTC opsiyonlarında açık pozisyonlar 32,31 milyar dolardan 21,52 milyar dolara düştü. BTC fiyatı yatay hareket ediyor ve fiyat şu anda 70.189 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeler sırasıyla 69.076 dolar ve 70.513 dolardır. Ayrıca işlem hacmi %25’in üzerinde düşüş gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x