Warner Bros’tan Barbie’nin devam filmi için yeşil ışık

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı, Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturduğu Barbie, hiç şüphesiz bu yılın en çok konuşulan filmleri arasında. Film, tüm dünyada gişe rekorları kırarken ödül gecelerine de ayrıca damga vurmayı başardı.

Şimdi de Oscar için nefeslerini tutmuş beklerken ikinci bir film olasılığı üzerine çıkan söylentiler hayranlarını heyecanlandırmayı başarıyor.

Warner Bros da bu konuda nihayet yeşil ışık yakarak Greta Gerwig ile bir devam filmi yapmayı isteyeceklerini ve ünlü yönetmenle sık sık bunu konuştuklarını söyledi.

Şirketten Pam Abdy, BBC’ye verdiği röportajda, Greta Gerwig’in Barbie 2’yi yapmayı çok seveceğini söyledi ve Gerwig ile bir devam filmi olasılığı hakkında sürekli konuştuklarını belirtti.

Ayrıca Margot’nun En İyi Kadın Oyuncu ve Greta’nın da En İyi Yönetmen adaylığını kaçırmasının cesaret kırıcı olduğunu da kabul etti.

Gerwig’in vizyoner ve günümüzde çalışan en iyi film yapımcılarından biri olduğunu söyleyen Abdy, Akademi seçmenlerini cinsiyetçi olarak etiketlemek istemediğini ekledi.

Haberler, Gerwig’in Barbie 2 fikrine açık olduğunu açıklamasının ardından geldi. Gerwig kesin bir şekilde konuşmasa da devam filmine pek de uzak durmadığını şu sözlerle gösterdi: “Bu, yapmayı çok sevdiğim bir şey oldu. Ve kurduğumuz dünyayı, tüm oyuncuları ve bu grup insanla yeniden bir arada olma fikrini çok sevdim.”

Gerwig ayrıca ağustos ayında da People dergisine, filminin bir dünyanın ve bir dizi farklı Barbie filminin başlangıcı olmasını umduğunu söylemişti: “Bir üslup, bir mizah ve bir neşe var. Barbie Ülkesine geri dönmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x